Navigáció

Megszabadítlak benneteket minden tisztátalanságotoktól. (Ez 36,29a)

Küldetésünk Isten családjában

2012. május 19-én (szombaton) Bonyhádon rendezik meg az idei egyházkerületi missziói napot Küldetésünk Isten családjában címmel. Délelőtt igehirdetés, előadás és egy békéscsabai család példája által gondolkodunk el a témáról. A délutáni választék: interaktív mesemondás, vetített képes előadás, imaközösség, színjáték Kosztolányi novellái alapján, fotókiállítás, misszió expo, zenei program, illetve olyan csoport is lesz, ahol a férfivá és nővé teremtettségünkről vagy a válás okozta krízisekről, családsegítésről lesz szó – ki-ki eldöntheti, melyikbe kapcsolódik be. A záró program azután újra összehozza majd valamennyi résztvevőt. Zenei szolgálatok, közös éneklések is lesznek – ebben gyülekezetünk egyik teológusa is közreműködik. Gyermekfoglalkozások egész nap lesznek, ezért családok is bátran jöjjenek! Ahhoz, hogy a gyülekezet igénybe vehesse az egyházkerület által felkínált kedvezményes utazási lehetőséget, kérjük a testvéreket, hogy részvételi szándékukat legkésőbb április 29-ig jelezze!

Időpont: 2012. 05. 19.
mikortól: 09:00 meddig: 16:30
Helyszín: Bonyhád

9:00     Érkezés, rézfúvós térzene (Kiskőrős)

Énektanulás: Bence Gábor és az Agape Együttes (EHE)

Köszöntések: Ónodi Szabolcs igazgató (Bonyhád) és Gáncs Péter püspök

10:00   Igei alapozás: Küldetésünk forrása – Aradi György missziói lelkész

A Deák téri Gimnázium Énekkarának szolgálata

10:45   Hol van helyünk Isten családjában? – Prof. Dr. Frenyó V. László presbiter (Pestújhely)

11:30   Családi összhangzattan – Szente család (Békéscsaba)

12:00   Ebéd

13:00   Mezőberényi rézfúvós együttes szolgálata

Kerületi díjak átadása

Az év lelkészét, Lázárné Skorka Katalint, pedagógusát, Kézdy Editet, diakónusát, Fricker Andreát bemutatja Radosné Lengyel Anna felügyelő

14:00   Családi körben…

Róka Szabolcs mesemondó interaktív műsora

Beszélgetés Frenyó V. László előadóval

Gyülekezet mint spirituális tér – Dr. Szabó Lajos rektor

Találkozás az év embereivel

Biblia üres lapokkal – Jó Angelika vetített képes előadása

Krízis és gyógyulás – Paksy Sándor (Válóháló), Balogh Zoltánné (Családsegítő)

Férfivá és nővé teremtette – B. Pintér Márta és Széll Bulcsú

Belső szoba – igetanulmány és imaközösség Sefcsik Zoltán

Gábriel zenekar (Bonyhád) Háttal a vonaton című előadása

Tengerszem – színjáték Kosztolányi novelláiból (Deák téri Gimnázium)

Missziói expo, fotókiállítás

15:30   Újra együtt a család meglepetésekkel

A bonyhádi gimnázium Zelke táncegyüttesének műsora

A mi Bibliai családunk – Tengelici Szivárvány Csoport

Úti áldás, elbocsátás – Gáncs Péter püspök és Szabóné Mátrai Marianna püspökhelyettes

Gyermekprogramot Boda Zsuzsa vezetésével egész nap biztosítunk. Szerény ebédről az egyházkerület gondoskodik. A nagy busszal érkező csoportok számára 50% támogatást igényelhetnek a kerülettől április 30-ig. Kollégiumi szállás a program napjára vagy előestjére foglalható. A missziói nap offertóriuma a MÖSz Orosházi Családsegítő Szolgálatát támogatja.