Hol vannak isteneid, amelyeket magadnak csináltál? Keljenek föl, segítsenek rajtad bajodban, ha tudnak! (Jer 2,28a)

Lengyel Anna beiktatása Kecskeméten

A Déli Evangélikus Egyházkerület közgyűlése szeretettel meghívja Önt és kedves családját arra az ünnepi istentiszteletre, amelyen RADOSNÉ LENGYEL ANNÁT, a Déli Egyházkerület ismét megválasztott felügyelőjét GÁNCS PÉTER püspök beiktatja tisztségébe. Az alkalomra 2012. szeptember 22-én, szombaton fél 11-kor a kecskeméti evangélikus templomban (6000 Kecskemét, Szabadság tér 3.) kerül sor. Az istentiszteletet ünnepi közgyűlés követi. Erős vár a mi Istenünk!

Időpont: 2012. 09. 22.
mikortól: 10:30 meddig: 12:00

2005. évi IV. törvény az egyház szervezetéről és igazgatásáról

Az egyházkerületi felügyelő a püspökkel együtt az egyházkerület vezetője. Ügyel az egyházkerület működésének feltételeire, segíti az egyházkerületben folyó lelki munkát, figyelemmel kíséri és irányítja a közéleti, személyi, anyagi és jogi természetű ügyek intézését. Joga a püspöki hivatal minden ügyéről a tájékoztatást megkapni és a hivatali adminisztrációt egyházkerületi munkájához felhasználni.