Hol vannak isteneid, amelyeket magadnak csináltál? Keljenek föl, segítsenek rajtad bajodban, ha tudnak! (Jer 2,28a)

Ökumenikus imahét

,,Mindannyian el fogunk változni a mi Urunk Jézus Krisztus által" (1Kor 15,51) mottóval rendezik meg idén az ökumenikus imahetet a Krisztus-hívők egységéért 2012. január 16-22. között.

Időpont: 2012. január 16., 16:00 meddig:
2012. január 22., 16:00

Imaheti szolgálatok Kecskeméten és környékén

2012. január 16. hétfő

16 óra - Kecskeméti egyházi iskolák közös imaórája a kecskeméti református templomban. Igehirdető: Kuti József református lelkipásztor.

17 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a kecskeméti református templomban. Igehirdető: Varga Nándor református lelkipásztor.

17 óra - Ökumenikus imaheti alkalom az izsáki református templomban. Igehirdető: Kis János evangélikus lelkész.

2012. január 17. kedd

17 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a kecskeméti református templomban. Igehirdető: Menyhárt Sándor római katolikus plébános.

18 óra - Ökumenikus imaheti alkalom Orgoványban az Örömhír Alapítványnál. Igehirdető: Kis János evangélikus lelkész.

2012. január 18. szerda

17 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a kecskeméti református templomban. Igehirdető: Mike Sámuel baptista lelkész.

18 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a nagykőrösi református templomban. Igehirdető: Kis János evangélikus lelkész.

19.30 óra - Ökumenikus ima alkalom a kecskeméti evangélikus templomban a piarista diákok számára. Igehirdető: Hulej Enikő evangélikus lelkész.

2012. január 19. csütörtök

17 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a kecskeméti református templomban. Igehirdető: Kis János evangélikus lelkész.

2012. január 20. péntek

17 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a kecskeméti református templomban. Igehirdető: Feczák László görög katolikus parochus.

18 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a kerekegyházi református templomban. Igehirdető: Hulej Enikő evangélikus lelkész.

2012. január 21. szombat

17 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a kecskeméti református templomban. Igehirdető: Fórián-Szabó Zoltán piarista plébános.

18 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a tiszakécskei római katolikus templomban. Igehirdető: Kis János evangélikus lelkész.

2012. január 22. vasárnap

15 óra - Ökumenikus imaheti alkalom a katonatelepi református templomban. Igehirdető: Laczay András református lelkipásztor.

Részletes ismertető a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) honlapján található: http://www.meot.hu/dokumentumok/Imahet_2012.pdf