Hol vannak isteneid, amelyeket magadnak csináltál? Keljenek föl, segítsenek rajtad bajodban, ha tudnak! (Jer 2,28a)

Országos evangelizáció

Hazatérés címmel rendezik meg 2012. október 13-án Budapesten az országos evangélizációt, melynek igei mottója: „Összegyűjtöm őket a föld pereméről…” (Jeremiás 31,8)

Időpont: 2012. 10. 13.
mikortól: 09:30 meddig: 16:00
Helyszín: Budapest, Deák tér

A nap programja

09:30   • Hívogató a templom előtt

– Evangélikus Központi Fúvósegyüttes Johann Gyula vezetésével

09:450 • Éneklés

10:00   • Köszöntés, ima – Szemerei János

• Igehirdetés

Hazatérés (Jer 31,7–9) – Orbán Attila

• Tanúságtétel – Miért jöttünk Magyarországra?

Firmita és Laetitia nővérek a németországi Darmstadtból

Avi Snyder misszionárius (USA)

11:30   • Szekciók, kerekasztal-beszélgetések

Ne félj! – versek Isten kertjéből Badin Ádám és Burovincz Laura (cselló) előadásában (a gimnázium díszterme)

Az egyház megtérése – Dr. Garádi Péter (gyülekezeti terem)

A család megtérése – Dr. Sallai János  családterapeuta (klub)

Hol a föld pereme? A templomkapuban? – Deák László (a gimnázium 12-es tanterme)

Hogyan beszélgethetek Istennel? – Dr. Győri Józsefné Dr. Drenyovszky Irén (a templom sekrestyéje)

Zsidók Jézusért – Avi Snyder, Tar Kata (tornaterem)

Miért jöttünk Magyarországra? – Firmita és Laetitia nővérek

(udvarról nyíló klub)

A lelkigondozás kérdései – Bakay Beatrix (gyülekezeti kisterem)

Bibliakör – Orbán Attila (templom)

Bibliakör – Endreffy Géza (alagsori tornaterem)

12:45   • Ebédszünet (az egyház szerény vendéglátást biztosít)

14:00   • Tanúságtétel

– Szemerédi Bernadett színművész (ének)

Az első és a második kopernikuszi fordulat – Prof. Dr. Kellermayer Miklós sejtkutató

15:00   • Igehirdetés

Meghalt és feltámadott, elveszett és megtaláltatott (Lk 15,32) – Ittzés István

úrvacsora

Gyermekfoglalkozás lesz a Kisdeák Evangélikus Óvoda termeiben, a Gyermek- és Ifjúsági Osztály munkatársainak vezetésével. A 2–6 éveseknek a második emeleten,  a 7–12 éveseknek az első emeleten.

Az alkalomra mindenkit szeretettel vár a Magyarországi Evangélikus Egyház Missziói Bizottsága.

Több információ erről az eseményről