A hősök íja összetörik, de akik a földre rogytak, az erő övét kötik magukra. (1Sám 2,4)

Spiritualitás és egészség

Spiritualitás és egészség címmel tartjuk az idei Evangélikus-Református Teológiai Esték előadásait 2012. február 7-9. között 17 órai kezdettel a Református Újkollégium dísztermében.

Időpont: 2012. február 07., 17:00 meddig:
2012. február 09., 18:30

2012-ben 20 éves lesz az országos Református Kórházlelkészi-lelkigondozó Szolgálat és 15 éves a kecskeméti. E szép évforduló alkalmából előadássorozatot szervezünk SPIRITUALITÁS ÉS EGÉSZSÉG címmel.

Évek óta hagyomány a kecskeméti Evangélikus és Református Gyülekezetben, hogy február és március első hetében közös szervezésben teológiai estéket tartunk a két felekezethez tartozó előadókkal.

2012. február 7-9-én rendezzük a Református Újkollégium dísztermében aktuális előadás sorozatunkat a fenti témában, amely mind az egyház, mind az egészségügy számára érdekes és szemléletformáló lehet, hiszen a két terület közös pontjait érintik.

Azért, hogy a téma kétarcúságát kidomborítsuk teológiai/ pasztorálpszichológiai és egészségügyi szakembereket kértünk fel előadás (max. 40 perc) illetve arra reflektáló korreferátum (max. 15 perc) megtartására.

Előadásainkra szeretettel hívjuk a város keresztény/ keresztyén felekezeteinek tagjait, az egészségügyi dolgozókat és minden érdeklődőt!

Tisztelettel köszöntjük és szeretettel hívjuk előadásainkra!

Kerekes Márton és Mikesi Károly kórházlelkészek

LELKI BAJOK - TESTI TÜNETEK

DR. KONDÁKOR ISTVÁN
NEUROLÓGUS FŐORVOS, BKMÖ KÓRHÁZA
KORREFERÁTUM: DR. SVÉBIS MIHÁLY, FŐIGAZGATÓ
FEBRUÁR 7. KEDD 17.00

SPIRITUALITÁS ÉS EGÉSZSÉG
DR. JOÓB MÁTÉ
EVANGÉLIKUS TEOLÓGUS, SOTE MENTÁLHIGIÉNÉS INTÉZET MUNKATÁRSA
KORREFERÁTUM: DR. BOZÓKY GÉZA, ORVOSIGAZGATÓ
FEBRUÁR 8. SZERDA 17.00

A SPIRITUALITÁS SZEREPE / SPIRITUÁLIS LEHETŐSÉGEK A KIÉGÉS MEGELŐZÉSÉBEN ÉS GYÓGYÍTÁSÁBAN
DR. NÉMETH DÁVID
REFORMÁTUS TEOLÓGUS, TANSZÉKVEZETŐ
KÁROLI REFORMÁTUS EGYETEM HITTUDOMÁNYI KAR,
VALLÁSPEDAGÓGIAI ÉS PASZTORÁLPSZICHOLÓGIAI TANSZÉK
KORREFERÁTUM: DR. FÁY TAMÁSNÉ, ÁPOLÁSI IGAZGATÓ
FEBRUÁR 9. CSÜTÖRTÖK 17.00

………………………………………………………………………………………………

Helyszín:      KECSKEMÉT, REFORMÁTUS ÚJKOLLÉGIUM DÍSZTERME 6000 Kecskemét, Szabadság tér 7.
Időpont:        2012. FEBRUÁR 7-9. 17.00 ÓRA