Ekkor azt mondta [Isten Jákóbnak]: Én vagyok az Isten, atyádnak Istene! Ne félj… Én megyek veled Egyiptomba, és én is foglak visszahozni. (1Móz 46,3–4)

Tolerancia vagy megalkuvás?

Időpont: 2013. 11. 30.
mikortól: 10:00 meddig: 15:30
Helyszín: Egyházmegyei csendesnap

„Mindenkinek mindenné lettem” (1Kor 9,20)

Csendesnap a Bács-Kiskun Egyházmegye gyülekezetei számára

Kiskőrösi Evangélikus Imaház, 2013. november 30. (szombat) 10 – 15.30 óra

A Magyarország Evangélikus Egyházban 2013 a tolerancia éve. E szó hallatán sokan összerezzenünk, hiszen vannak rossz tapasztalataink e téren.

Mit jelent pontosan a tolerancia? Feltétel és kritika nélküli elfogadást? A „jobb a békesség” jegyében történő megalkuvást? Keresztyénként jó megismerni ebben a témában a biblikus álláspontot, és végiggondolni a felmerülő kihívásokat az élet néhány területén – a családban, az iskolában és a gyülekezetben.

Ez a nap arra is lehetőséget kínál, hogy találkozzunk az egyházmegye más gyülekezeteiből érkezőkkel és megismerjük egymás gondjait, örömeit. Délután barangolunk is egy kicsit egyházmegyénkben.

Szeretettel hívunk mindenkit, aki az ádvent kezdete előtti napon elcsendesedésre, Isten igéje általi felfrissülésre és testvéri közösségre vágyik.

A részvételi szándékot november 25-ig kérjük jelezni a 20/824-3397-es telefonszámon!

Program

1000  Igei megnyitó: „Isten országa közöttetek van!” (Lk 17,21) – Lupták György esperes

1015  Bibliatanulmány: Tolerancia és/vagy megalkuvás? – Horváth-Hegyi Olivér szentendrei lelkész

1100  Tolerancia az élet sűrűjében – a családban, iskolában, gyülekezetben – személyes tapasztalatok gyülekezeti tagoktól, lelkészektől