Ökumenikus imahét

Mit kíván tőlünk az Isten? - Ezzel a mottóval rendezik meg az idei ökumenikus imahetet, melynek alkalmai Kecskeméten 2013. január 21-25. között 17 órakor kezdődnek a baptista imaházban. A záró alkalom 26-án a református templomban lesz.

Időpont: 2013. január 21., 17:00 meddig:
2013. január 26., 18:00
Helyszín: baptista imaház

Mik 6,6-8 „Mivel járuljak az Úr elé? Hajlongjak-e a magasságos Isten előtt? Talán égőáldozattal járuljak elébe, esztendős borjakkal? Talán kedvét leli az Úr a kosok ezreiben, vagy az olajpatakok tízezreiben? Talán elsőszülöttemet áldozzam bűnömért, drága gyermekemet vétkes életemért? Ember, megmondta neked, hogy mi a jó, és hogy mit kíván tőled az Úr! Csak azt, hogy élj törvény szerint, törekedj szeretetre, és légy alázatos Isteneddel szemben.” (Magyar Bibliatársulat)

A témáról bővebben a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) honlapján tájékozódhat.

Alkalmak Kecskeméten:

2013. január 21. hétfő (17 óra): Úton Krisztus megtöretett testével

Igét hirdet: Mike Sámuel baptista lelkipásztor

2013. január 22. kedd (17 óra): Úton a szabadság felé

Igét hirdet: Kuti József református lelkipásztor

2013. január 23. szerda (17 óra): Úton, mint a föld gyermekei

Igét hirdet: Dr. Jeney Gábor plébános

2013. január 24. csütörtök (17 óra): Úton Jézus barátaiként

Igét hirdet: Kis János evangélikus lelkipásztor

2013. január 25. péntek (17 óra): Úton, akadályokon át

Igét hirdet: Feczák László görög katolikus szervezőlelkész

2013. január 26. szombat (17 óra) HELYSZÍN: REFORMÁTUS TEMPLOM: Úton szolidaritásban

Igét hirdet: Adamek Norbert református ifjúsági lelkipásztor

A hétköznap esti istentiszteletek után az alagsorba várunk minden imádkozni vágyó testvért, ahol lehetőségünk lesz gyülekezeteink, ez évi feladataiért missziós célkitűzéseiért könyörögni.

A szombat esti istentiszteleten a fiatalok szolgálnak, ezért bátorítunk minden fiatalt az istentiszteleten való részvételre.

Minden istentisztelet az imahét énekével kezdődik (Csak Krisztusban kaptam reményt) amit a házigazda gyülekezet dicsőítő csoportja vezet.

Az imahéthez kötődő egyéb kecskeméti alkalmak

- hétfőn 16 órakor az egyházi iskolák diákjai számára lesz ökumenikus imaalkalom a református templomban, szerdán 19.15-kor pedig a piarista diákoknak az evangélikus templomban.

- hétfőn 19 órakor a piarista templomban ökumenikus vesperás alkalom lesz a Kecskeméti Liturgikus Kör szervezésében.

Evangélikus szolgálatok a Kecskemét környéki településeken:

2013. január 15. kedd 18 óra

Tiszakécske - katolikus templom