A hősök íja összetörik, de akik a földre rogytak, az erő övét kötik magukra. (1Sám 2,4)

Evangélikus-Református Esték

Időpont: 2014. február 04., 17:00 meddig:
2014. február 06., 19:00

FEBRUÁR 4. (KEDD) 17.00 ÓRA, TÓTH ENDRE GYÜLEKEZETI TEREM

A SZENTFÖLD GEOLÓGIÁJA

Előadó: NAGY SZABOLCS geológus, a SZTE-TTIK Kőzettani és Geokémiai Tanszékének munkatársa

FEBRUÁR 5. (SZERDA) 18.00 ÓRA, REFORMÁTUS TEMPLOM

ÉVSZÁZADOK MUZSIKÁJA

BERNHARD HAAS jótékonysági orgonakoncertje  a piarista orgona felújításának támogatására

Prof. Bernhard Haas fiatalon megnyerte a legrangosabb orgonaversenyeket. (Liszt-verseny, Budapest, Bach-verseny, Reger-verseny, Németország). Jelenleg a stuttgarti és a müncheni zeneakadémiák professzora. Számtalan koncertet adott Európa valamennyi országában, Amerikában és Japánban. Repertoárja a teljes orgonairodalmat felöleli a barokktól a XXI. század zenéjéig. Gyakran tart mesterkurzusokat. A legnagyobb nemzetközi orgonaversenyekre rendszeresen hívják zsűrizni. Magyarországon két koncertet ad. Az egyiket a Művészetek Palotájában, a másikat Kecskeméten, a református templomban.

Műsoron:
Händel d-moll orgonaversenye a Kodály Iskola zenekarával, Pusker Imre vezényletével
Bach, Reger, Liszt művei, közreműködik: Horváth Mária operaénekes

FEBRUÁR 6. (CSÜTÖRTÖK) 17.00 ÓRA, TÓTH ENDRE GYÜLEKEZETI TEREM

„LÉLEKKERESZTEK” – EMBERI KÜZDELMEK ÉS VÍVÓDÁSOK ÉVSZÁZADOKON ÁT
HORVÁT GÁBOR (ref. pótpresbiter) irodalmi felolvasóestje

Közreműködnek:
Józsa Anikó, Nagyné Vincze Margit és Félixné Oravecz Márta, a Református Általános Iskola tanítói

Alkalmainkra mindenkit szeretettel várunk!