Hol vannak isteneid, amelyeket magadnak csináltál? Keljenek föl, segítsenek rajtad bajodban, ha tudnak! (Jer 2,28a)

Házasság hete

„Hit, család, küldetés – Krisztus-hívő házaspárok a közösség(ek) szolgálatában” ökumenikus konferencia lesz a Szent Család Plébánián a Házasság Hete programsorozat keretében.

Időpont: 2015. 02. 13.
mikortól: 19:00 meddig: 21:00

Országosan ismert, a történelmi keresztény felekezetekhez tartozó közszereplők, házaspárok osztják meg tapasztalataikat a családos hivatás és a közszolgálat összeegyeztetéséről, fiatal hívő riporterek kérdéseire válaszolva.

A találkozó helye és időpontja:

• Szentcsalád Plébánia és Közösségi Ház nagyterme (Kecskemét, Irinyi u. 62.),
  • 2015. február 13. péntek 19–21h

A tanácskozáson - a bevezető zenés áhítatot követően - négy házaspár osztja meg tapasztalatait arról, HOGYAN EGYEZTETHETŐ ÖSSZE A HÁZAS HIVATÁS, A CSALÁDOS ÉLET KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLATOKKAL: közéleti szerepvállalással, cégvezetéssel, lelkipásztorkodással-intézményvezetéssel, művészi-pedagógusi pályával.

A FELKÉRT TANÚSÁGTEVŐK:

Balla Péter, a református egyetem rektora, Jóföldi Endre cégvezető, a kaposvári baptista gyülekezet vezetője, Olgyay Gábor gitár- és népzenetanár Csemőről, valamint Szabó Gellért, Szentkirály polgármestere, a Magyar Faluszövetség elnöke - feleségükkel együtt.