Boldog az az ember, akinek az Úr nem rója fel bűnét, és nincs lelkében álnokság. (Zsolt 32,2)

Mit jelent számunkra a lutheri reformáció?

Múltunk és jövőnk között - Mit jelent számunkra a lutheri reformáció? címmel egyházmegyei csendesnap lesz a kiskőrösi evangélikus imaházban 2015. november 28-án, szombaton.

Időpont: 2015. 11. 28.
mikortól: 10:00 meddig: 15:00

Múltunk és jövőnk között - Mit jelent számunkra a lutheri reformáció?

Csendesnap a Bács-Kiskun Egyházmegye gyülekezetei számára

Kiskőrösi Evangélikus Imaház, 2015. november 28. (szombat) 10–15 óra

2017-ben lesz 500 éve annak, hogy útjára indult a reformáció.

Hogyan találkozhatunk gyülekezeteinkben ma azzal a bibliai üzenettel és erőt adó hitújulással, amely az evangélikusság múltjában létrehozta és megtartotta ezeket a gyülekezeteket?

Miként vihetnek minket közelebb a jubileumi év kapcsán tapasztalható egyházi tervek és erőfeszítések, hogy egy ilyen indíttatású megújulás ma is végbe mehessen egyházunkban, környezetünkben? – Egyházmegyei csendesnapunkon erről szeretnénk közösen gondolkodni dr. Korányi András lelkész, egyháztörténész segítségével.

Ebédre mindenkit szeretettel látunk, majd a délutáni játékos programban felidézzük a reformációval kapcsolatos tudnivalókat és „meglátogatjuk” az egyházmegye gyülekezeteit.

Napunkat úrvacsorai istentisztelettel zárjuk.

Szeretettel hívjuk a lelkészeket, presbitereket és mindazokat, akik az ádvent kezdete előtti napon elcsendesedésre, Isten igéje általi felfrissülésre és testvéri közösségre vágynak.

A részvételi szándékot november 23-ig kérjük jelezni a 20/824-3397-es telefonszámon!

Program

1000 Igei megnyitó: „Mert én arra tekintek, aki elesett és megtört szívű, és aki igémet tiszteli.” (Ézs 66,2) – Lupták György esperes

1030 Előadás: Reformáció 500 – hol állunk a múltunk és a jövőnk között? dr. Korányi András lelkész, egyháztörténész

1200 Ebéd

1300 Múlt és jelen – mit tanulhatunk az egyháztörténetből és egymástól?

1400 Úrvacsorai istentisztelet: „Most pedig Istenre bízlak titeket és kegyelme igéjére…” (ApCsel 20,32) – Hulej Enikő missziói lelkész