Konfirmáció

A keresztség által Isten megelőző szeretetét tapasztaljuk. Erre a konfirmáció során tudatos választ adhatunk.

A konfirmáció latin szó, jelentése: megerősítés. Az egyházi konfirmáció esetében a Szentlélektől kérjük a Jézusban, mint Isten Fiában való hit megerősítését. Mivel a szülők és keresztszülők fogadalmat tettek a gyerek megkeresztelésekor arra, hogy hitben nevelik őt, ezért el kell, hogy jöjjön annak az ideje, amikor maga is megismeri a keresztény hit alapvető igazságait, és tudatosan vállalja egyházhoz tartozását. Erre gyülekezetünkben 12 éves kor körül kerül sor.

A konfirmációi felkészítés menete:

- Augusztus végén egy tőserdei kirándulással kezdjük, melynek célja, h. a fiatalok megismerkedjenek egymással és elkezdődjön a közösség formálódása.

- A konfirmációs órákat havonta kétszer a vasárnapi istentiszteletek után tartjuk, melyek során az alapvető hitbeli kérdésekről és bibliai történetekről beszélgetünk.

- Az ádventi időszakban - a csoport lelkesedésétől függően - közös karácsonyi szolgálatra készülünk.

A konfirmációi ünnepi istentisztelet időpontja: a húsvét utáni vasárnap.