Navigáció

Bizony igazságos volt az Úr, a mi Istenünk, bármit is cselekedett, hiszen nem hallgattunk az ő szavára. (Dán 9,14b)

Vízkereszt ünnepe utáni 4. vasárnap

A tanítványok ott hagyták mindenünket, h. kövessék Jézust, a nagy viharban, az első nehézségnél azonban eltűnik a bizalom. Amikor összecsapnak a fejünk felett a hullámok, megvan-e bennünk akkor is a bizalom Jézus iránt? A hajót nem a halászok mentik meg, hn. Jézus. Így van ez az egyházzal is. Az egyháznak mindig is voltak és lesznek viharai, de nincs olyan gond, ami erősebb lenne Jézusnál! S ami a legszebb ebben a történetben: Jézus nem a hajót mentette meg, hn. az utasokat. Ő bennünket akar megmenteni... Elhangzott 2017. január 29-én Mt 8,23-27 alapján. Igehirdető: Hegedüs Gábor (Énekek: 262, 1, 354, 283, 323)

2017-01-29_vizkereszt-4.mp3 — MP3 audio, 3083Kb