Bizony igazságos volt az Úr, a mi Istenünk, bármit is cselekedett, hiszen nem hallgattunk az ő szavára. (Dán 9,14b)

Bibliaórások évkezdő csendesnapja

Egész napos programra hívtuk Tőserdőre az Evangélikus Egyház Idősek Napközi Otthonának bibliaórásait 2011. szeptember 8-án.

A reggeli áhítatban 1Kor 3,6 alapján arról hallottunk, h. egy többlelkészes gyülekezetben Isten igéje milyen útmutatást ad a gyülekezeti tagok és a szolgálók számára. Azt, h. a lelkészek eszközök csupán, mert Isten az, aki a növekedést adja.

Az ebédet közösen készítettük elő. Jó hangulatú, kötetlen beszélgetésekkel kísérve vágtuk a lecsóba való paprikát, paradicsomot és hagymát, amit aztán örömmel el is fogyasztottunk. Volt, aki közben Istent dicsőítő éneklésbe kezdett, s gyorsan egy rögtönzött kórus alakult.

Délután az októberben nyugdíjasok és diákok részvételével zajló, első városi bibliaversenyről kaptunk tájékoztatást, és lelkészeink egy kis áttekintést adtak a két elolvasandó bibliai szakaszról (1Móz 1-11. fejezet és Márk evangéliuma).