Az Úr pedig előttük ment nappal felhőoszlopban, hogy vezesse őket az úton, éjjel meg tűzoszlopban, hogy világítson nekik. (2Móz 13,21)

Konfirmációs óra

A húsvét utáni vasárnapon kerül sor gyülekezetünkben a konfirmációra. Ez a latin szó azt jelenti, hogy megerősítés. Az egyházi konfirmáció esetében a Szentlélektől kérjük a Jézusban, mint Isten Fiában való hit megerősítését. Mivel a szülők és keresztszülők fogadalmat tettek a gyerek megkeresztelésekor arra, hogy hitben nevelik őt, ezért el kell, hogy jöjjön annak az ideje, amikor maga is megismeri a keresztény hit alapvető igazságait, és tudatosan vállalja egyházhoz tartozását. Egy éven keresztül, a vasárnapi istentisztelet után készülünk a fiatalokkal erre a szép ünnepre. A 2011. november 6-án tartott alkalmon készült néhány fotó.