Bizony a sok álommal és a sok beszéddel együtt jár a hiábavalóság. Ezért féld az Istent! (Préd 5,6)

Szeretetvendégség Helvécián

Hagyománya van már annak, hogy szeptember harmadik vasárnapján a helvéciai istentiszteletre a szokásos délelőtti időpont helyett délután kerül sor és az imatermi alkalom az udvaron szeretetvendégséggel folytatódik. A maroknyi kis helvéciai evangélikus leánygyülekezet számára fontos, h. érezzék a kecskeméti anyagyülekezet szeretetét; ezt hozta el az a 13 kecskeméti testvér, aki részvételével, szolgálatával kedveskedett a helvéciaiaknak 2011. szeptember 18-án.

Kis János lelkész igei gondolatokkal készült a vasárnap igéje (Ez 18) alapján, és azt hangsúlyozta, h. bár nagy ajándék az ősök hite, Istenhez való ragaszkodása, mégis a legfontosabb a személyes hit. Barcsik Zoltán teológushallgató a teológiai tanulmányok során szerzett élményeiről beszélt három - számára az elmúlt időszakban fontossá vált - ige alapján. Hegedűs Zoltán felügyelő az előző napi felügyelőkonferencia néhány - a jelenlévők számára is érdekes - tapasztalatát osztotta meg. Hulej Enikő a svédországi lelkészkonferencia kapcsán a magyar és svéd gyülekezeti élettel kapcsolatos különbségekből szemezgetett. A program során többször hallhattuk az énekkarosok szolgálatát.