Előadás a Városházán

"Mindeddig megsegített bennünket az Úr" - ezzel a címmel tartott előadást a Kecskeméti Evangélikus Egyházközség történetéről Kis János lelkész 2012. február 21-én a Városháza dísztermében.

A szép számú érdeklődőt Mák Kornél alpolgármester köszöntötte, majd a gyülekezet Glória Énekkara elénekelte az - evangélikus köszönésként is használt - Erős vár a mi Istenünk kezdetű éneket.

Kis János az előadást az 1520-as évektől kezdte, hiszen már akkor voltak evangélikusok Kecskeméten, a gyülekezet megalakulása azonban csak a XVII. századhoz köthető. A  történelem folyamán sok nehéz időszak jelentett kihívást a közösség számára, mégis közel száz éven keresztül működött az iskola, felépült a gyönyörű Ybl-templom és a gyülekezet vezetőinek bölcs előrelátásának köszönhetően elkészült a Luther-palota.

"Az igényesség és az összefogás mindig is jellemezte a kecskeméti evangélikusokat, másként aligha maradt volna fenn a két nagy felekezet között e kis gyülekezet." - mondta Kis János, aki nagy tisztelettel beszélt elődeiről, különösen is azokról a lelkipásztorokról, akik hosszú ideig szolgáltak a kecskeméti gyülekezetben.

Az evangélikus alkalmak végén a távozóktól a lelkész mindig kézfogással búcsúzik. Így történt ez a Városházán is - a lelkész úr mindenkitől személyesen köszönt el.

Mellékelten megtekinthetők az alkalmon készült fotók, valamint letölthető a vetítés ppt formátumban.

Fájlok
ELŐADÁS   2.8 MB