Article Gyermekek karácsonya
Karácsonyi műsorunkat 2015. december 20-án tartottuk templomunkban. Énekkel, zenével, verssel és jelenetekkel szolgáltak gyermekeink és fiataljaink, nagy örömöt okozva ezzel a családtagoknak és a gyülekezetnek. Az ajándék természetesen ezúttal sem maradt el, a szülők által hozott süteményekből most is jóízűen falatozhattunk, és a gyerekórákon gyűjtött drahmákat a gyerkőcök lelkesen váltották be játékra, könyvre, igéslapra...
Article Bibliaórások karácsonya 2015
A karácsonyi előtt utolsó bibliaóra, 2015. dec. 17-én ünnepi hangulatban telt. Az Útmutató napi igéi, elgondolkodtató idézetek, karácsonyi kvízjáték után közös ebédben is részünk volt :)
Article Karácsonyfánk a Luther-udvarban
Idén igyekeztünk ünnepi díszbe öltöztetni a Luther-udvart. A 2015. december 13-i istentisztelet után a gyülekezet tagjaival együtt díszítettük fel a fát saját készítésű díszekkel, miközben karácsonyi énekeket énekeltünk :)
Article Gyülekezeti sportnap 2015
2015. december 5-én a református gimnázium tornatermében tartottunk gyülekezeti sportnapot. A programnak része volt az aikido és judo bemutató, a kötélhúzás, a foci és a sorverseny. A végén pedig betoppant a Mikulás :)
Article Egyházmegyei csendesnap 2015
Mit jelent számunkra a lutheri reformáció? - A reformáció 500. évfordulójához közeledve dr. Korányi András lelkész, egyháztörténész segítségével a Bács-Kiskun Egyházmegye evangélikusai arról gondolkodhattak együtt 2015. nov. 28-án Kiskőrösön, h. e múltbeli esemény hogyan befolyásolhatja jelenünket és jövőnket. A napnak része volt egy játékos vetélkedő is, és természetesen úrvacsorás istentisztelettel zárult a program.
Article Ádventi családi délután
Szép hagyománynak számít gyülekezetünkben, h. ádvent 1. vasárnapjának délutánján a kisgyermekes családokkal telik meg tanácstermünk. Közös kezdés után a felnőttek a kisteremben beszélgetnek János bácsival az ádvent megszenteléséről, a gyerkőcök pedig Enikő nénivel a karácsonyi történettel foglalkoznak. A kézműveskedés során Gabi néni és az ifis lányok vezetésével szép meghívók, angyalkák, rénszarvasok készültek. S a program elmaradhatatlan kelléke volt persze a szülők által hozott sokféle finomság és János bácsi teája is :)
Article Anyák napja
Jót kívánunk ma neked e napon, szép napon, legyen áldott életed gazdagon, a Jóisten napsugara árasszon fényt az utadra, énekünkkel köszöntünk boldogan.
Article Nagyhét 2015

Article Konfirmandus szülői
2015. március 1-jén konfirmandusainkkal és szüleikkel töltöttünk együtt egy délutáni alkalmat. Bepillantást engedtünk a konfirmációs órákon tanultakba és megbeszéltük az ünneppel kapcsolatos tudnivalókat. Az alkalmat kötetlen beszélgetéssel zártuk, melyet a szülőktől kapott finomságok még inkább megédesítettek.
Article Missziói konzultáció
Hogyan éljük meg missziói szolgálatunk „sikereit” és kudarcait? – címmel Kecskeméten tartott missziói konzultációt a Déli Evangélikus Egyházkerület 2015. február 27-én.
Article Ökumenikus imahét
2015. január 22-én az evangélikusok szolgáltak az ökumenikus imahét alkalmán. Kis János evangélikus lelkész a szervezők által javasolt szimbolikus cselekedettel tette emlékezetesebbé az igehirdetés üzenetét.
Article Újévi köszöntés
Régi hagyomány a gyülekezetben, h. az újévi istentisztelet után a gyülekezeti teremben egy kis sütemény mellett köszöntjük az új évet.