Article Bonyhádi tábor
Ifiseinkkel 2016. június 27-július 2. között részt vettünk az egyházkerület által szervezett Bonyhádi Ifjúsági Táborban. A téma Jónás könyve volt.
Article Konfis tábor
2016. június 20-24. között az idén konfirmált fiatalokat hívtuk tőserdei táborozásra. A téma a Tízparancsolat volt.
Article Tanévzáró istentisztelet
2016. június 19-én tanévzáró istentiszteleten adtunk hálát Istennek a gyülekezetben a gyermekekkel és fiatalokkal együtt.
Article Gyülekezeti nap
Május utolsó szombatján tartottuk hagyományos gyülekezeti napunkat Tőserdőn. Az áhítat, a hatodéves beszámoló, a bibliai vetélkedő, kézműves foglalkozás, közös főzés által sok élménnyel gazdagodtak kicsinyek és nagyok.
Article Zenés áhítat a reformáció tiszteletére
A reformáció 500. évfordulójára készülve ezúttal Cantate vasárnapján - április 24-én - volt ökumenikus zenés áhítat, melyen az evangélikus, a reformártus és a baptista kórus szolgált.
Article Hittanverseny - országos forduló
2016. ápr. 8-9-én Piliscsabán tartották a Magyarországi Evangélikus Egyház által szervezett hittanverseny országos fordulóját és a gyereknapot.
Article Konfirmáció
Idén is a húsvét ünnepe utáni első vasárnapon – azaz április 3-án – tartottuk gyülekezetünkben a konfirmációt. 16 fiatal tett bizonyságot arról, hogy megismerte egyházunk tanítását és részesült először az úrvacsorában.
Article Nagyhét
A virágvasárnapi istentiszteletet a gyermekek bevonulása tette emlékezetessé. Nagycsütörtökön rendhagyó módon vettünk úrvacsorát, személyes áldást kérhettünk, és a karzaton közösen ebédeltünk.Húsvéti ünnepi istentiszteletünkön énekkarunk is szolgált.
Article Hittanverseny - megyei forduló
A Magyarországi Evangélikus Egyház által szervezett hittanverseny megyei fordulóját március 19-én tartották Kiskőrösön. A kecskeméti gyülekezetet mind a négy korosztályban képviseltük. A versenyen mindenki nagyon szépen szerepelt, a legkisebbek és a legnagyobbak tovább is jutottak az országos fordulóba. 1-2. osztály: Mayer Natasa, Berényi Csenge, Feyér Csanád, Tihanyi Zselyke. 3-4. osztály: Fülöp Dorka, Tihanyi Gyöngyvér, Feyér Zétény, Pethő Sára. 5-6. osztály: Hajkó András, Mayer Kristóf, Rozmán Endre, Fülöp Anna. 7-8. osztály: Szenáky Zoltán, Vári Márton, Berta Zsófia, Molnár Dóra